Informujemy, że nasza strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka).

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Kolory materiału Twinky StarSpecjalnie dla najmłodszych pacjentów wprowadziliśmy do naszych gabinetów kolorowy materiał do wypełnień Twinky Star, który służy do wypełniania ubytków próchnicowych w zębach mlecznych. Dzięki możliwości wybrania przez dziecko koloru materiału wizyta u stomatologa staje się bardziej atrakcyjna i przyjemna. Oprócz atrakcyjnego wyglądu materiał Twinky Star posiada również inne zalety:

  • uwalnia jony fluoru, przez co działa profilaktycznie i zmniejsza ryzyko próchnicy wtórnej w pobliżu wypełnienia

  • jest mocowany w ubytku za pomocą specjalnego systemu wiążącego, dzięki czemu znacznie zmniejszone jest ryzyko utraty wypełnienia

  • jest wysoce biozgodny, dzięki czemu nie ma konieczności stosowania grubych podkładów pod wypełnieniem jak w przypadku amalgamatów - pozwala to na oszczędzające ząb, płytkie preparowanie ubytku

Jeżeli przy leczeniu zastosujemy znieczulenie wykonane systemem The Wand Plus™, zabieg oczyszczenia ubytku i zakładania wypełnienia może być dla dziecka całkowicie bezbolesny.

Zdrowe zęby mleczne są dla dziecka bardzo ważne: odpowiadają za prawidłowe wykształcenie się i wyrzynanie zębów stałych, nauczenie się mowy, zapewniają dziecku ładny wygląd, przez co czuje się ono lepiej wśród swoich rówieśników. Nie należy zaniedbywać leczenia zębów mlecznych!